I dag samlet vi et fulltegnet rom med nysgjerrige, engasjerte og fremoverlente deltakere til Copilot-kurs i regi av Namdal Næringsforening og AI-forum Namdal.
Interessen for kunstig intelligens er tydelig økende, og det er inspirerende å se hvordan næringslivet i Namdalen ønsker å utforske mulighetene som ligger i nye digitale verktøy. Gjennom kurset fikk deltakerne innsikt i hvordan Copilot kan bidra til smartere arbeidsprosesser, økt produktivitet og mer effektive arbeidshverdager.
Praktisk og relevant læring
En stor takk til Fredrik Hægermark, rådgiver i Impero IT, for et faglig sterkt og praktisk rettet kurs. Deltakerne fikk både en god innføring i hva Copilot er – og ikke minst konkrete tips og verktøy de kan ta i bruk umiddelbart i egen arbeidshverdag.

Et tydelig signal fra næringslivet
Når et kurs fylles opp på kort tid, sender det et klart signal: Næringslivet i Namdalen er motivert for å lære, utvikle seg og ta i bruk ny teknologi. Det lover godt for regionens utvikling og konkurransekraft fremover.
Hva skjer videre?
Dette er bare starten. AI-forum Namdal vil komme tilbake med flere arrangementer og initiativer fremover, og vi gleder oss til å dele mer informasjon snart.
Du kan også møte AI-forum Namdal allerede 18. juni, hvor de holder et innlegg under sommerlunsjen til Namdal Næringsforening.
Har du allerede tatt i bruk Copilot eller andre AI-verktøy i arbeidshverdagen? Vi oppfordrer deg til å dele erfaringer – det er gjennom deling vi lærer raskest.
Les mer om våre forum og fagråd her.
Gode samarbeidspartnere
Vi vil takke Moveo for et godt samarbeid og for å ha bidratt til å gjøre denne kursdagen mulig – blant annet ved å legge til rette for å hente inn en svært kompetent kursholder.
Vi vil også rette en stor takk til SpareBank 1 SMN for lån av flotte lokaler og for godt vertskap gjennom dagen. Slike samarbeid gjør det mulig å tilby relevante møteplasser for kompetanseutvikling i regionen.